مدلوپ

نقد و بررسی فیلم سینمایی بلوند Blonde با بازی Ana de Armas

فیلم سینمایی بلوند با بازی ستاره اسپانیایی آنا د آرماس که خیلی جنجال برانگیز بود.

زندگی نامه مرلین مونرو در کتاب بلوند

تو این مقاله میخوایم نقد و بررسی فیلم سینمایی بلوند Blonde 2022 رو با هم انجام بدیم. فیلمی که براساس زندگی نامه مرلین مونرو و بازی آنا د آرماس Ana de Armas به عنوان ستاره اصلی فیلم ساخته شده. Blonde برگرفته از کتابی با همین اسم نوشته Joyce Carol سال 2000 هست که تمام لحظات و جزئیات زندگی شخصی تا حرفه ای مرلین مونرو رو توصیف میکنه. نویسندگی و کارگردانی فیلم رو اندرو دومینیک Andrew Dominik انجام داده و آدرین برودی Adrien Brody، بابی کاناواله Bobby Cannavale. خاویر ساموئل Xavier Samuel و جولیان نیکلسون Julianne Nicholson به همراه آنا د آرماس ایفای نقش میکنن.
نقد و بررسی فیلم سینمایی بلوند Blonde

شباهت آنا د آرماس به مرلین مونرو

فیلم بلوند خیلی نکات مثبت و منفی داشت که تا انتها نتیجه گیری کلی میکنیم. اول از همه بگم که از ستاره ای مثل آنا د آرماس Ana de Armas، انتظارات رو خیلی بالا میبره و بازی فوق العاده ضغیفی رو دور از انتظار ارائه داد. تنها نکته مثبت در مورد آنا د آرماس اینه که خیلی شباهت زیادی داره به مرلین مونرو که با گریم خیلی خوب تونست شباهت رو به حداکثر برسونه. یکی از این ضعف های بازیگری، میتونه سکانس های درام فیلم باشه که اصلاً درام نبود؛ یعنی داستان اصلی فیلم غمگین و ناراحت کننده بود اما بازی ستاره فیلم خیلی فیک و ساده بود. سکانسی که مرلین مونرو میره برای مصاحبه بازیگری، چون فیلمنامه شباهت داره با زندگی شخصیش، گریه ش میگیره و جوری رفتار میکنه که انگار با نقشی که بازی میکنه داره گریه میکنه. اما آنا د آرماس نتونست خوب کارو در بیاره؛ به نظرم روح نداشت کلاً و شاید یکی مثل مارگو رابی Margot robbie خیلی قشنگ تر میتونست اجرا کنه این نقش رو.

انتقاد بعدی که میتونم داشته باشم از فیلم بلوند، میتونه خط داستانی یکنواخت فیلم باشه که نقطه اوج نداره. حالا شاید بگید که این براساس زندگی نامه ست و این حرفا، ولی باید بگم که زندگی نامه مرلین مونرو خودش اوج داره :)
خیلی از جاها فیلم رو متوجه نمیشید و انگار که کات خورده. مثلاً اون دوتا پسری که دوست پسرهاش به حساب میومدن، خیلی یهویی از فیلم رفتن و یهویی برگشتن و دلیل خاصی هم واسه رفتنشون نداشتن.
داستان اصلی به گفته خود کارگردان و ستاره فیلم، قرار بوده به هر سلیقه ای نخوره و خیلی ها خوششون نیاد. شعارشون هم این بوده که ما حقیقت رو نشون میدیم نه اون چیزی که دروغه. حقیقت اینه که مرلین مونرو افسردگی ای که داشت باعث روابط غیراخلاقی اش میشد؛ قرص هایی که مصرف میکرد و شهرت بیش از حد تحمل خودش اون رو به سمت این رفتار نامتعارف کرد. ولی طوری نشون دادن که انگار راهی جز انجام این کارها نداشته.
نقد و بررسی فیلم سینمایی بلوند Blonde

از قسمت خوب ماجرا نگذریم، حق مطلب کلی زندگی نامه مرلین مونرو رو تونستن ادا کنن. مرلین مونرو بازیگر، خواننده و مدل آمریکایی بود که به دلایل مختلف مثل پول، شهرت و افسردگی به سمت و سوی خوبی هدایت نمیشه. ولی ادعا میکرده که این رفتارها همش برای کاراکتر ساختگی مرلین مونرو هست و خود اصلیش نورما جین هست. نورما جین دختری معصوم بوده که یه زندگی معمولی رو ترجیح میداده به شهرت و پول اما مرلین مونرو اینطوری نبوده. مرلین حاضر بوده که واسه رسیدن به هدف هاش هرچیزی رو حتی آبروی خودش رو فدا کنه. فیلم بلوند به خوبی تونست این تفاوت رو بین نورما جین و مرلین مونرو نشون بده که باعث میشد زحمت ها زیر سوال نره. کلی بخوام بگم، فیلم در حد اطلاعات زندگی نامه ای بد نبود؛ ولی خیلی میتونست بهتر باشه و خیلی دور از انتظار بود. با اون صحبت هایی که شده بود در مورد اینکه این فیلم قراره دوستداشتنی نباشه، پس کارگردان نباید منتظر سخت گیری هایی که بهش میشه باشه. امتیازی که تیم مدلوپ برای فیلم بلوند در نظر گرفته 5 از 10 امتیاز هست در مقایسه با بقیه فیلم های زندگی نامه ای و خود کتاب بلوند که فیلمنامه رو از روش ساختن.

 

مطالب مرتبط
فیلم بلوند Blonde فیلمی بر اساس واقعیت اصلی فیلم بلوند Blonde فیلمی بر اساس واقعیت اصلی

آنا د آرماس Ana De Armas در فیلم بلوند Blonde میدرخشه و گفته که قراره این فیلم واقعیت هارو نشون بده.

تیزر فیلم سینمایی بلوند Blonde تیزر فیلم سینمایی بلوند Blonde

تیزر فیلم سینمایی بلوند که برگرفته شده از رمانی بر اساس زندگی نامه ی بازیگر معروف مرلین مونرو هست ، منتشر شد.

تنظیمات

یادداشت کاربران
درج یک یادداشت:
1 + 8 = ?

جستجو
این برنامه را نصب کن !