مدلوپ

رادار بازی راهکار وزارت ارتباطات برای گیمر ها

  1. بازی ها
  2. اخبار بازی ها

آقای عیسی زارع پور وزیر ارتباطات از سامانه رادار بازی Radar Game برای بهبود سرعت بروز رسانی و پینگ گیمر ها رونمایی کرد. آیا این سامانه واقعا کاربردی دارد.

رادار گیم تحقق یک وعده یا یک دستاورد نمایی بیهوده

آقای عیسی زارع پور در راستای تحقق وعده های وزارت ارتباطات برای کاهش پینگ گیمر ها از سامانه رادار گیم رونمایی کرده است. این سامانه در بخش خصوصی و با حمایت وزارت ارتباطات ایجاد شده است. این سامانه سعی دارد با ایجاد و آوردن CDN ها بازی های آنلاین به داخل کشور تجربه کاربری به مراتب بهتری را برای کاربران این بازی ها فراهم کند و بسیاری از مشکلات این قشر از کاربران اینترنت را برطرف کند.

به گفته رادار گیم و در بخش درباره ما این سامانه متشکل از گیمر هایی از سراسر ایران است که با حمایت وزارت ارتباطات راهکار هایی را که داشتند برای گیمر ها ارائه بدهند.

خدمات این سامانه در سه بخش ارائه می شود، بخش اول از طریق CDN ها و ارائه محتوای بازی ها در CDN داخل کشور که باعث بهبود سرعت لود بازی ها و دریافت بروز رسانی ها می شود. در بخش دوم استقرار DNS است که برای کنسول پلیر ها بسیار مهم است و در بخش سوم ارائه نرم افزار کاهش پینگ برای ویندوز و اندروید است.

در سایت رادار گیم نیز میتوانید تمامی بازی های پشتیبانی شده را مشاهده کنید و می توانید پینگ خود را با سرور این بازی ها بررسی کنید.

نرم افزار کاهش پینگ رادار بازی

از آنجایی که ما در تیم مدلوپ یکی از منتقدین جدی اوضاع اینترنت برای گیمر ها هستیم و خود اعضای تحریریه همگی از گیمر های رقابتی هستند پس از شنیدن این خبر بدون در نظر گرفتن نظرات دیگر رسانه ها آمدیم که آن را تست کنیم. اما آزمایش ما به شکل زیر بوده است.

ابتدا با DNS عادی مخابرات سعی کردیم آزمایش کنیم که وضعیت پینگ به چه شکل هست و پس از آن از طریق DNS های رادار گیم و برنامه کاهش پینگ سعی کردیم این موضوع را تست کنیم.

رادار بازی راهکار وزارت ارتباطات برای گیمر ها

همه چیز با DNS مخابرات همان شکلی هست که نیاز به تعریف ندارد. پینگ با سرور های اروپایی در کثر بازی ها و بسته به سنگینی داده های ارسالی و دریافتی در محدوده 110 تا 170 ms قرار دارد. اما یکی از اساسی ترین مشکلاتی که برای کاربران ایرانی وجود دارد تحریم سایت سازندگان بازی ها است. جایی که برای لاگین کردن حساب کاربری خود یا آپدیت بازی با آن سرو کار خواهید داشت. این همان نقطه ایست که مشکلات شما آغاز می شود. DNS مخابرات اولین سد شما خواهد بود چرا که بسیاری از سایت ها شما را شناسایی خواهند کرد و انواع و اقسام کندی ها برخواهید خورد.

برای مثال برای لاگین کردن تو بازی فورتنایت به صورت عادی چیزی حدود 20 تا 30 دقیقه زمان خواهد برد. این زمان برای وارزون بین 10 تا 20 دقیقه است.

پس از ثبت داده های مورد نیاز ابتدا DNS رادار گیم را قرار دادیم تا وضعیت کنسول پلیر ها را بررسی کنیم. اولین تغییری که برای ما جالب بود سرعت باز شدن سایت سازندگان بازی ها بود. نکته جالب این است که بازی فورتنایت و سایت اپیک بر روی رادار گیم به عنوان بازی پشتیبانی شده قرار ندارد اما بیشترین تاثیر را بر روی این سایت دارد. سرعت باز شن سایت و محتوای آن و سرعت اجرای نرم افزار اپیک گیمز بسیار بهتر می شود. از سوی دیگر در داخل بازی ها برای وارزون پینگ 80 تا 90 و برای فورتنایت که قبل از این پینگ 100 را در سرور های خاور میانه داشت پینگ 60 را ثبت نمودیم.

به طور حتم می توان گفت DNS های رادار گیم برای بازیکنان کنسول میتواند بین 10 تا 30 درصد بهبود پینگ داشته باشد و بسیاری از خطاهای MatchMaking بازی ها را از بین ببرد.

اما بهترین بخش برای خود من به شخصه نرم افزار کاهش پینگ این شرکت است که با آن در ویندوز به راحتی می توان بازی ها را با نهایت سرعت آپدیت کرد. باز هم این نرم افزار با برنامه اپیک گیمز سازگاری بی نظیری دارد و باعث می شود که شما با نهایت سرعت و بدون هیچ مشکلی بازی ها را از این سرویس دانلود و نصب نمایید. اتفاقی که با DNS شکن شدنی بود اما با سرعتی بسیار پایین و عذاب دهنده.

این سرویس در ابتدا مسیر تا حدی مفید است و باید دید تا در ادامه تا چه حد توانمند خواهد بود و خوشبختانه یک سامانه بیخود نیست. همچنین از سایت رادار بازی می توانید با توجه به آموزش هایی که توسط خود سایت قرار داده است از سرویس های این سامانه برای کنسول ، گوشی هوشمند یا رایانه های شخصی خود استفاده نمایید.

مطالب مرتبط
آقای وزیر به داد اینترنت برسید ، اوضاع بد است آقای وزیر به داد اینترنت برسید ، اوضاع بد است

اینترنت وضعیت اصلا جالبی ندارد و باید هرچه سریع تر فکری به حال اینترنت کرد، آخرین تنفس های کسب و کار های اینترنتی.

استارلینک به ایران رسید ، زیرساخت اینترنت همچنان عقب است استارلینک به ایران رسید ، زیرساخت اینترنت همچنان عقب است

یکی از آن سوی دنیا ماهواره در مدار زمین قرار می دهد تا پوشش سراسری اینترنت ایجاد کند و حالا برخی در ایجاد زیرساخت در این سو مانده اند.

راهنمای خرید کامپیوتر و آشنایی با قطعات کامپیوتر اسمبل آن راهنمای خرید کامپیوتر و آشنایی با قطعات کامپیوتر اسمبل آن

خرید کامپیوتر با هر هزینه و برندی نیازمند دانستن نکاتی است که قطعا در کاربری آن تاثیر گذار می باشد. قبل از خرید هرگونه کامپیوتر برای گیمینگ برای ویرایش فیلم و تصویر و یا هر کاربری دیگری بهتر است بدانید یک سیستم کامپیوتری چگونه اسمبل(سرهم) میگردد و چه قطعاتی باید تهیه کرد.

آموزش دور زدن تحریم ، کاهش پینگ و رفع فیلتر بازی پابجی ( Pubg ) آموزش دور زدن تحریم ، کاهش پینگ و رفع فیلتر بازی پابجی ( Pubg )

تو این مقاله قصد داریم روش هایی رو برای کاهش پینگ ، دور زدن تحریم و فیلترینگ بازی پابجی - PUBG رو ارائه بدیم .

تنظیمات

یادداشت کاربران
درج یک یادداشت:
1 + 5 = ?

جستجو
این برنامه را نصب کن !