مدلوپ

آقای وزیر به داد اینترنت برسید ، اوضاع بد است

اینترنت وضعیت اصلا جالبی ندارد و باید هرچه سریع تر فکری به حال اینترنت کرد، آخرین تنفس های کسب و کار های اینترنتی.

قطعی های مکرر اینترنت و تایم اوت های ثابت

متاسفانه با وجود گذشت از صحبت های آقای وزیر درباره اینترنت و بهبود سرعت آن از روز گذشته شاهد افت شدید کیفیت اینترنت در سراسر استان تهران هستیم به گونه ایی که اکثر درخواست های ارتباط با قطعی و عدم پاسخ مواحهه می شوند. این اتفاق آنجایی نمود پیدا می کند که شما درخواست سفر داده اید و حالا در میاه های راه می خواهد به صورت اینترنتی پرداخت انجام دهید با خطا ها و قطعی های مکرر رو به رو می شوید. تاجایی که ممکن نیست پرداخت انجام دهید.

در حال حاضر نه در زیرساخت و نه در ارتباطات بین الملل اینترنت افزایش کیفیتی مشاهده نمی شود و تنها اختللاتی که در زمان جام جهانی داشته ایم رفع شده است. اما همچنان درخواست های DNS Resolve با مشکلات جدی در پاسخ گویی و پیدا کردن سرور همراه ست. هرچه موانع فیلترینگ و دیگر مباحث هم به این آش شور اضافه می شود مشکلات را جدی تر و عمیق تر می کند. برای مثال در زمان فیلترینگ گوگل پلی بسیاری از سایت ها از پروتکلی ایمنی به نام Play Ptotect گوگل استفاده می کنند که در سرویس گوگل پلی قرار داشته و باز شدن اکثر سایت ها با مشکل مواجه شده بود.

از سوی دیگر چند API هم با دامنه های فیلتر شده از دسترس خارج شده بود مانند Font Awsome که یکی از برترین های آیکون طراحی وب بر روی کلود هست. اتفاقات مشابه از این قبیل فراوان بوده ست و همچنان تصمیمات کلان که مشکلات و موانعغ را بیشتر می کند اتخاذ می شود.

سایت مدلوپ و تیم طراحی مدلوپ با این موانع به صورت شبانه روزی دست و پنجه نرم می کند. از دسترس خارج شدن سرور میزبانی مدلوپ و تا عدم شناسایی دامنه مشکلات متعددی برای ما رخ داده است که به لطف خدا از پس آن بر آمده ایم و اما آگاهیم که بسیاری با دلایل مختلفی بر پشت این موانع گیر میکنند.

روز به روز وضعیت برای استارت آپ ها سخت و سخت تر می شود. قبل از انتخاب راه گریز از وضعیت برای استارت آپ ها فکری کنید.

کلام آخر

توی این صنعت به اندازه کافی با انواع و اقسام تحریم و نژاد پرستی از سوی ارائه دهندگان سرویس بین المللی شاهد هستیم. خواهشمندیم با خودتحریمی و تصمیمات اشتبه عرصه را بیش از پیش بر فعالان این حوزه تنگ تر نکنید.

مطالب مرتبط
آموزش دور زدن تحریم ، کاهش پینگ و رفع فیلتر بازی پابجی ( Pubg ) آموزش دور زدن تحریم ، کاهش پینگ و رفع فیلتر بازی پابجی ( Pubg )

تو این مقاله قصد داریم روش هایی رو برای کاهش پینگ ، دور زدن تحریم و فیلترینگ بازی پابجی - PUBG رو ارائه بدیم .

بازی پر طرفدار موبایل لجند ( Mobile Legends ) رفع فیلتر شد بازی پر طرفدار موبایل لجند ( Mobile Legends ) رفع فیلتر شد

بلاخره بعد از گذشت تقریبا یک ماه بازی موبایل لجند روی اینترنت ثابت مخابرات رفع فیلتر شد.

بازی های آنلاین رفع فیلتر می شوند فورتنایت (Fortnite) رفع فیلتر شد بازی های آنلاین رفع فیلتر می شوند فورتنایت (Fortnite) رفع فیلتر شد

پس از اتفاقات اخیر و فیلتر شدن بازی های محبوب آنلاین حالا این بازی های یکی پس از دیگری رفع فیلتر می شوند. امشب بازی FORTNITE رفع فیلتر شده است.

پس از بازی های آنلاین حالا Google Play نیز فیلتر شد پس از بازی های آنلاین حالا Google Play نیز فیلتر شد

برای مدتی تنها CDN های گوگل پلی فیلتر بودند و سرویس گوگل پلی در دسترس بود اما حالا همین سرویس نیز فیلتر شده است. اما چه چیزی باعث این اتفاق شده است.

رفع فیلترینگ بازی دوتا 2 ( Dota ) همراه با ایونت جدید دریافت آرکانا رایگان رفع فیلترینگ بازی دوتا 2 ( Dota ) همراه با ایونت جدید دریافت آرکانا رایگان

خب بازی Dota 2 ( دوتا ) اولین بازی پر طرفداری بود که بعد از اتفاقات اخیر رفع فیلتر شد . این بازی همچنین با بازیکنان آرکانا رایگان میدهد.

بازی های آنلاین CSGO , Dota 2 و فورتنایت فیلتر شدند بازی های آنلاین CSGO , Dota 2 و فورتنایت فیلتر شدند

به تازگی محدودیت هایی برای بازی های آنلاین اعمال شده که بازی هایی مثل دوتا 2 ، سی اس گو ( CSGO ) و Fortnite قربانی این محدودیت ها شدند.

تنظیمات

یادداشت کاربران
درج یک یادداشت:
3 + 6 = ?

جستجو
این برنامه را نصب کن !