مدلوپ

موس گیمینگ چی بخریم ویژگی های یک موس گیمینگ خوب

بسیاری برای خرید موس گیمینگ تنها به ظاهر آن یا کاربران حرفه ایی تر به DPI آن نگاه می کنند. اما این همه آنچه باید درباره یک موس گیمینگ بدانید نیست.

ویژگی های یک موس گیمینگ خوب چیست و چه مواردی را در زمان خرید موس گیمینگ توجه کنیم

در زمان خرید موس چراغ های رنگی نباید هدف آن باشد. موس های گیمینگ فارغ از RGB بودن یا نبودن باید ویژگی هایی داشته باشند که برای یک گیمر مفید واقع شود. rgb بودن موس شما باعث می شود فقط در شب آن را از روی پد موس گم نکنید. از این رو در سه بخش بررسی یک موس مناسب یک گیمر می پردازیم.

DPI موس چیست؟ و برای گیمر ها چه اهمیتی دارد

DPI مخفف Dot Per Inch است. به معنی تعداد نقطه بر هر اینچ مربع که به زبان ساده تر برای یک موس 800 DPI می شود اپتیک (سنسور زیر موس) در هر اینچ مربع 800 نقطه را اسکن می کند. هرچه موس شما تعداد نقطه بیشتری شناسایی کند حساسیت بیشتری خواهد داشت. اما این به معنای دقت بیشتر نیست. حتما این نکته را در ذهن داشته باشید که هرچه دی پی آی بالاتر باشد به این معنی نیست که دقت شما نیز بالاتر خواهد بود. DPI تاثیر مستقیم بر میزان سرعت حرکت نشانگر موس دارد.

دقت موس شما وابسته به دو نکته است. اول اینکه کیفیت سنسور اپتیک موس بسیار مهم است و می تواند از حرکت های اضافی جلوگیری کند و دوم میزان تمیزی زیر سطح موس شما. به همین دلیل است که می گویند حتما از موس پد مشکی و تمیز برای زیر موس خود استفاده نمایید تا اشتباه آن به پایین ترین حد ممکن برسد.

کیفیت کیلید های موس

کلید های یک موس بسیار مهم هستند. متاسفانه اتفاق رایجی که برای کاربران ایرانی می افتد این است که بعد از مدتی موس کاربران در ازای یک کیلید دو کیلید انجام می دهد. به طور کلی دلیل اصلی این اتفاق کیفیت پایین کیلید های موس است که پس از مدتی دچار قطعی و وصلی می شوند. اما راه کار چیست؟ برای این که مطمعا باشید این اتفاق رخ نمی دهد باید در زمان خرید موس به برند آن توجه داشته باشید و به راحت ترین حالت به شما عزیزان می توانم بگویم که این اتفاق برای موس های زیر 300 تومان یک امر طبیعی است.

موس گیمینگ چی بخریم

پس بهتر است حتما در زمان خرید توجه به برند موس داشته باشید چرا که برند های معتبر از کیلید های مناسب با طول عمر بیش از 10 میلیون کیلید استفاده میکنند. یک موس ساده با کیفیت A4Tech را به موس های زرق و برق دار ترجیح دهید.

موضوع کیلید در کیبرد ها هم صدق میکند چرا که شما میتوانید کیبردی با ذغال های پلاستیکی تهیه نمایید یا کیبردی مکانیکی.
تعداد دکمه های یک موس هم بسیار سلیقه ای است اما اگر قصد خرید موسی را دارید که از دکمه های کناری آن (Back و Forward) می خواهید استفاده نمایید حتما باید به کیفیت آن توجه داشته باشید. در موس های بی کیفیت این دکمه ها با یک اهرم پلاستیکی کیلید های روی برد را می فشارند که خواه ناخواه این دکمه پس از مدتی خواهد شکست.

Polling Rate موس چیست و چه اهمیتی دارد

polling rate نرخ ارتباط موس به کامپیوتر شما است. هرچه این نرخ بیشتر باشد در هر ثانیه اطلاعات بیشتری از موس شما به سوی کامپیوتر و پردازنده ارسال می شود. هر چه این سرعت بیشتر باشد در نتیجه اطلاعات رفتاری شما نیز(مانند واکنش های آنی و لحظه ای) با تاخیر کمتری به پردازنده می رسد. برای بسیاری از موس ها نرخ دریافت پاسخ 125 هرتز است. یعنی در هر ثانیه 125 باز داده از موس شما به پردازنده ارسال می گردد. اما موس های گیمینگ دارای Polling Rate بیش از این می باشند. در حال حاضر موس هایی با 400 یا 500 و 1000 هرتز داریم که برای بازی های شوتر و دارای ری اکشن های آنی بسیر حیاتی است.

تفاوت polling rate موس 1000 و 8000

متاسفانه بر روی بسیاری از جعبه موس ها این امر ذکر نشده است. و اگر موس خود را میخواهید تست نمایید یک راه بسیار ساده پیش رو دارید. در گوگل سرچ کنید online Polling rate که بسیاری سایت برای شما معرفی می شوند تا نرخ پاسخ خواهی موس خود را بیازمایید.

چه برندی موس بخریم

در حال حاضر برند های زیادی در بازار ایران هستند که قیمت های متفاوتی دارند و تیم مدلوپ بدون بررسی آگاهانه و دقیق از وضعیت کیفی کنونی موس های داخل بازار درباره هیچ کدام از این برند ها نمی تواند اظهار نظر کند. اما از نظر قیمتی حتما نگاهی به موس های A4Tech داشته باشید و برای کیفیت و ماندگاری بالا Logitech حتما توجه داشته باشید که از جای معتبر موس خود را خریداری کنید زیرا نسخه های تقلبی فراوانی از برند لاجیتک در بازار موجود است.

موس گیمینگ چی بخریم
مطالب مرتبط
فصل چهارم از بخش چهارم Fortnite بسیار نزدیک است فصل چهارم از بخش چهارم Fortnite بسیار نزدیک است

چیزی تا انتشار فصل چهارم از بخش چهارم بازی فورتنایت نمانده است و شایعات پیرامون تغییرات این بازی به اوج خود رسیده است.

سریال خاندان اژدها ( House of The Dragon ) برای فصل دوم تمدید شد سریال خاندان اژدها ( House of The Dragon ) برای فصل دوم تمدید شد

هنوز قسمت دوم فصل سریال House of The Dragon منتشر نشده که اعلامیه تمدید فصل 2 رو دادن .

شروع پچ Blizzard 3.3.5 World of Warcraft: Wrath of the Lich King شروع پچ Blizzard 3.3.5 World of Warcraft: Wrath of the Lich King

پچ نوستالژی خشم لیچ کینگ (Wrath of the Lich King) به دنیای Blizzard برگشت تا هم خاطره ها زنده بشن و هم جمعیت بازی کنترل بشه.

تنظیمات

یادداشت کاربران
درج یک یادداشت:
4 + 5 = ?

جستجو
این برنامه را نصب کن !