مدلوپ

نسخه REMAKE بازی ها چیست

تا به امروز نسخه های بازسازی شده متعددی از بازی ها با پسوند REMAKE ساخته و منتشر شده اند. اما آیا تفاوتی دارد یا خیر. آیا ارزش بازی کردن دارند ؟

بازی بازسازی شده (REMAKE) چیست و چه ویژگی هایی دارد

تا به این لحظه برای بسیاری از نسخه های جذاب سال های 2007 تا 2012 مانند بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر سال 2007 و بازی های فاینال فانتزی و بازی رزیدینت اویل از بهترین های آن ها هستند. اما سوال اینجاست که آیا این نسخه های بازی سازی شده ارزش مجدد بازی کردن را دارند یا اصلا برای چه باز سازی می شوند.

در ساده ترین پاسخ می توان گفت این بازی ها بدلیل خط داستانی بسیار جذاب خود همیشه مورد محبوبیت واقع شده اند. اما گرافیک آنها به هیچ عنوان دیگر قابل قبول برای سیستم های امروزی نیست. از سوی دیگر همیشه بسیاری ازافراد سال ها بعد می توانند این بازی ها را اجرا نمایند. برای مثال برخی سیستم مورد نیاز اجرای آن بازی را نداشتند یا در برخی موارد می شود گفت که سن کافی برای بازی کردن را نداشتند. برای مثال بازی Call Of Duty Modenr Warfare REMASTER که تقریبا یک نسخه بازسازی شده از نسخه اصلی سال 2007 بود تقریبا ده سال بعد منتشر شد که قطع شخصی که 4 سال داشته حالا 14 ساله است و نسخه جدید را اجرا می نماید.

از سوی دیگر هرچه تکنولوژی و سطح گرافیک های بازی ها ارتقا پیدا می کنند ،اگر گرافیک بازی مناسب نباشد ممکن است کاربران از خرید آن صرف نظر نمایند. پس همیشه کاربران جدید برای بازی های جذاب وجود دارند پس چه بهتر است با گرافیک بروز شده بازی را اجرا نمایند.

همیشه اجرای بازی های نوستالژی با گرافیک بهتر برای علاقه مندان این بازی ها نیز جذاب است. همیشه هم خبر انتشار یا ساخت یک نسخه REMAKE(بازسازی شده) برای علاقه مندان جذاب خواهد بود. پس حالا که با تکنولوژی های امروزی بازسازی یک بازی بسیار راحت تر است چرا یک نسخه بازسازی شده خوب را ارائه نکنیم.

در این نسخه های باز سازی شده از بازی ها علاوه بر گرافیک بازی به فیزیک اشیائ بازی توجه بسیار ویژه ای می شود. سعی می شود همان فیزیک بازی حفظ شود. پس از حفظ آن شروع به افزودن ویژگی های فیزکی جدید به همان نسخه میکنند. این اتفاق باعث می شود که بازی در عین حال که همان خط داستانی قبلی را دارد ویژگی های بصری جدیدی را داشته باشد.

پس از بررسی شکل گیری پایه بازی بر اساس نسخه قدیمی حالا با افزودن ویژگی های متمایز بازی نیز نسبت به نسخه قدیمی بروز شده و کاربران بیشتری را به سوی خود جذب می کند.

بازی های باز سازی شده با دو پسوند منتشر می شوند. یکی با نام REMAKE و دیگری با نام Reboot. اما این دو چه تفاوتی با هم دارند.

تصویر مقایسه بازی Dead space  و Dead Space Remake

REMAKE نسخه کاملا مشابه اما بازسازی شده با گرافیک و جلوه های بصری بهتر است. در صورتی که نسخه Reboot هم نسخه بازسازی شده است و هم دارای محتوای بیشتری نسبت به نسخه اصلی می باشد.

در آخرین نسخه از بازی های بازسازی شده، بازی Dead Space بسیار خیره کننده است. محیط ویژه و ترسناک بازی با گرافیک جدید سیستم توسعه بازی Frosbite شرکت EA نفس تازه گرفته است. نظر شما چیست آیا بازی های بازسازی شده ارزش بازی کردن را دارند.

مطالب مرتبط
تنظیمات

یادداشت کاربران
درج یک یادداشت:
6 + 3 = ?

جستجو
این برنامه را نصب کن !