مدلوپ

کارت گرافیک RX 580 ناجی بازار گرافیک ایران (RX 580 بخریم؟)

  1. سخت افزار
  2. معرفی سخت افزار

در روز های اخیر تعداد فراوانی RX 580 در بازار ایران موجود شده است که بسیاری را وسوسه میکند تا بالاخره با یک هزینه منطقی کارت گرافیک مناسبی برای بازی کردن پیدا کنند. اما RX 580 کارکرده خوب است یا خیر.

آیا کارت گرافیک Rx 580 را بخریم؟

به عنوان شخصی که مدت هاست آرزو دارد تا وضعیت قطعات کامپیوتر به حالت تعادل و منطقی برسد، تماشای حضور یک کارت گرافیک گیمینگ خوب و مناسب (مقداری قدیمی البته!) با قیمتی مناسب تر از رقبای کارکرده بسیار خوشایند است. اما کارت گرافیک RX 580 در مقایسه با رقبا چه جایگاهی دارد؟

رقبای اصلی RX 580 در بازار کار کرده ها GTX 750 ti یا GT 740 است که در بهترین حالت قیمت هایی در میان 3 تا 4 میلیون تومان دارند.(آذر 1401) اما از سوی دیگر کارت گرافیک RX 580 را در برخی آگهی ها می توانید تا دو میلیون پانصد هزارتومن هم پیدا کنید. عملا با قیمت کمتر می توانید دو برابر عملکرد بهتری را تجربه کنید.

کارت گرافیک RX 580 شرکت XFX

رقبای هم قدرت کارت گرافیک RX 580 قیمت های به مراتب بالاتری دارند. GTX 1060 ، gtx 1660 ، RX 6500 XT کارت های گرافیکی هستند که بروز تر از RX 580 هستند اما هم در بازار کارکرده و هم به صورت نو قیمت بسیار بالاتری دارند. پس چرا قیمت RX 580 پایین است؟

جواب مشخص است! پس از از بین رفتن سود دهی ریگ های ماین و استخراج ، تعداد بسیار زیادی از این کارت گرافیک (RX 580 به شدت پر بازده برای ماین بوده است) در بازار برای فروش قرار گرفته اند. انبوهی از کارت های گرافیک RX 580 بدون تقاضا همین هم باعث قیمت بسیار پایین آن شده است.

اما آیا خرید این کارت گرافیک کار درستی هست یا خیر!؟

تفاوت اصلی RX 580 با دیگر رقبای بروز تر آن توان نصرفی این کارت گرافیک است که مصرف 185 واتی دارد! گرافیکی GTX 1660 که قیمتی بیشتر اما قدرتی مشابه دارد (تقریبا 5 تا 10 درصد قوی تر از RX 580 است) توان مصرفی 120 واتی دارد. همین تفاوت توان مصرفی می تواند تفاوت یک پاور برای کامپیوتر شما باشد.

از سوی دیگر اکثر این کارت گرافیک های RX 580 کارکرده هستند! پس برای خرید بسیاری از آن ها باید محتاط بوده و بدون تحقیق و بررسی خرید نکرد. توجه داشته باشید که بسیاری از این کارت گرافیک ها بدلیل BUS Interface 256 بیتی خود برای ماین و استخراج ارز دیجیتالی استفاده شده اند که ممکن است تحت دمای شدید و مدت طولانی در بالاترین حد ممکن استفاده شده اند. ممکن است که برخی از این کارت گرافیک ها آسی دیده باشند و حتما در زمان خرید مهلت تست ضمانت بگیرید.

کارت گرافیک RX 580 شرکت XFX

کارت گرافیک RX 580 به صورت نو و گارانتی دار هم در بازار موجود است و قیمتی ما بین 7 تا 11 میلیون تومان دارد که اصلا عقلانی نیست چرا که کارت گرافیک های GTX 1660 Ti و Rx 6600 Xt و RTX 2060 با قدرت بیشتر قیمت پایین تری دارند و بسیار گزینه های مناسبی هستند.

اما قیمت 2.5 تا 3 میلیون تومانی کارت گرافیک RX 580 حتی در بازار کارکرده ارزنده است و قدرت بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهد. این کارت گرافیک برای بسیاری از کسانی که در سال های گذشته نتوانسته اند یک کارت گرافیک خوب تهیه کنند فرصت مناسبی است. چرا که این کارت گرافیک بسیاری از بازی های روز دنیا را با کیفیت خوب و اف پی اس بالا اجرا میکند. در مقایسه با بسیاری از کارت های گرافیک بازه 3 تا 4 میلیون تومانی بازار عملکرد به مراتب بهتری دارد.

مقایسه عملکرد RX 580 با دیگر کارت گرافیک ها

اگر توانایی خرید و شخص مطمعا ایی برای خرید سراغ دارید اصلا در خرید این کارت گرافیک شک نکنید. البته اگر بودجه شما محدودیتی ندارد گزینه هایی مانند Gtx 1660 TI یا Rtx 2060 و یا حتی RX 6600 Xt می توانند گزینه های بسیار خوبی باشند.

مطالب مرتبط
راهنمای خرید کامپیوتر و آشنایی با قطعات کامپیوتر اسمبل آن راهنمای خرید کامپیوتر و آشنایی با قطعات کامپیوتر اسمبل آن

خرید کامپیوتر با هر هزینه و برندی نیازمند دانستن نکاتی است که قطعا در کاربری آن تاثیر گذار می باشد. قبل از خرید هرگونه کامپیوتر برای گیمینگ برای ویرایش فیلم و تصویر و یا هر کاربری دیگری بهتر است بدانید یک سیستم کامپیوتری چگونه اسمبل(سرهم) میگردد و چه قطعاتی باید تهیه کرد.

Flight Simulator چهل ساله شد ، نسخه های قدیمی و نوستالژی در آخرین آپدیت Flight Simulator چهل ساله شد ، نسخه های قدیمی و نوستالژی در آخرین آپدیت

بازی و شبیه ساز پرواز مایکروسافت 40 ساله شد. برای 40 سالگی این بازی دوست داشتنی مایکروسافت نسخه های قدیمی و نوستالژی بازی را به صورت شبیه ساز در بازی قرار داده است.

معرفی گرافیک های نسل 40 انویدیا معرفی گرافیک های نسل 40 انویدیا

پس از مدتی شایعه و حدس و گمان در مورد گرافیک های نسل 40 انیویدیا,بالاخره گرافیک های این نسل معرفی شدند.

جهنم قیمت کارت گرافیک به پایان می رسد جهنم قیمت کارت گرافیک به پایان می رسد

پس از مدت ها و گذشت از پاندمیک کووید 19 حالا قیمت کارت گرافیک ها به رنج منطقی تری رسیده است. اما دلیل چیست؟

تنظیمات

یادداشت کاربران
درج یک یادداشت:
2 + 2 = ?

جستجو
این برنامه را نصب کن !