مدلوپ

تصاویر جنگ اوکراین یا بازی آرما 3 (رسانه ها در اشتباه)

  1. بازی ها
  2. اخبار بازی ها

به تازگی خبری منتشر شده است که نشان می دهد بسیاری از تصاویری که به عنوان جنگ اوکراین منتشر می شوند در بازی آرما 3 شبیه سازی شده اند.

تصاویر بازی آرما 3 به عنوان تصاویر جنگ در رسانه ها

اما ماجرایی آنجایی جالب می شود بسیاری از رسانه های معتبر هم متوجه تقلبی بودن این تصاویر نشده اند. و تیم سازنده بازی آرما 3 که معتقدند این بازی یک شبیه ساز جنگ است برای ساخت تصاویر جعلی از جنگ اوکراین مورد استفاده قرار گرفته است. البته در همان ابتدا نیز که آتش این جنگ زبانه زد کیلیپ های بسیاری از این بازی به عنوان صحنه نبرد در اوکراین منتشر شد.

توسعه دهندگان این بازی می گویند که تا به امروز تصاویری از این بازی به عنوان صحنه های جنگ در افغانستان ، سوریه ، فلسطین و هند و پاکستان مورد استفاده قرار گرفته ایند. این بازی به گفته تیم سازنده یک شبیه ساز حنگ است و ماد های مختلفی را می توان روی آن پیاده سازی نمود. به همین دلیل بسیاری از کاربران می توانند میادین جنگ را در این بازی با اشکال مختلف شبیه سازی کنند و حالا تیم سازنده این بازی سعی دارد تا به رسانه ها و افکار عمومی کمک کند تا صحت تصاویر منتشر شده را تشخیص دهند.

تصاویر جنگ اوکراین یا بازی آرما 3 (رسانه ها در اشتباه)

در اولین گام توسعه دهندگان این بازی سعی میکنند با همکاری با رسانه های بزرگ مانند رویترز از انتشار اولیه این تصاویر و پخش شدن آن در ابتدا جلوگیری کنند. چرا که معتقدند این رسانه های بزرگ ظرفیت جلوگیری از وایرال شدن یک فیلم یا تصویر را دارند.

این تصاویر چند ویژگی مشترک دارند. اکثر آن ها مبهم و کم کیفیت هستند تا ماهیت دیجیتالی بودن آن لو نرود و از آن جایی که محیط روز بازی آرما همه چیز را لو میدهد اکثر این تصاویر در شب هستند و بسیاری از آن ها هم صدا ندارند چرا که صدا نیز ماهیت اصلی فیلم ها را لو می دهد. معمولا بازی را روی گرافیک پایینی اجرا میکنند و بعضا HUD بازی در آن ها دیده می شود. فیزیک غیر طبیعی انسان ها و استفاده از برخی از تجهیزات نظامی ساختگی و غیر دقیق باعث می گردد تا متخصصین نظامی به سادگی ساختگی بود این تصاویر را تشخیص دهند.

تیم سازنده بازی آرما 3 برای بازیکنان این ویژگی را در نظر گرفته است که تصاویر ضبط شده در بازی با واترمرک (برچسب) ضبط شده در بازی منتشر شوند. تمهیداتی برای این بازی در نظر گرفته شده است که مردم عادی نیز صحت آن ها را به سادگی متوجه شوند.

مطالب مرتبط
کیانو ریوز جزئیات جدیدی از اسپین آف «جان ویک»  یعنی «بالرینا» در مراسم CCXP فاش کرد کیانو ریوز جزئیات جدیدی از اسپین آف «جان ویک» یعنی «بالرینا» در مراسم CCXP فاش کرد

ریوز ( Keanu Reeves ) همچنین جزئیاتی از داستان و نقش خود در این فیلم را به اشتراک گذاشت.

تفاوت بین کانگ ( Kang ) و آنکس که باقی می‌ماند ( He Who Remains ) از زبان کارگردان مرد مورچه ای 3 تفاوت بین کانگ ( Kang ) و آنکس که باقی می‌ماند ( He Who Remains ) از زبان کارگردان مرد مورچه ای 3

کارگردان فیلم سینمایی Ant-Man and The Wasp Quantumania یا مرد مورچه ای 3 درباره کانگ فاتح و آنکس که باقی میماند ( He Who Remains ) توضیح میدهد.

پاسخ ساموئل ال جکسون ( Samuel L. Jackson ) به اظهار نظر تارانتینو درباره ستارگان مارول پاسخ ساموئل ال جکسون ( Samuel L. Jackson ) به اظهار نظر تارانتینو درباره ستارگان مارول

ساموئل ال جکسون هم سکوت خود رو شکست و در جواب تارانتینو که گفته بود بازیگران مارول ستاره نیستند ، پاسخ داد .

جیمز گان ( James Gunn ) تایید کرد که تمام سریال ها و انیمیشن های DCEU در آینده به هم متصل خواهند شد جیمز گان ( James Gunn ) تایید کرد که تمام سریال ها و انیمیشن های DCEU در آینده به هم متصل خواهند شد

جیمز گان ( James Gunn ) و پیتر سافران ( Peter Safran ) ، مدیر عاملان شرکت، قرار است یک DCEU منسجم‌تر را در 10 سال آینده ایجاد کنند.

تنظیمات

یادداشت کاربران
درج یک یادداشت:
7 + 2 = ?

جستجو
این برنامه را نصب کن !