مدلوپ

بازی و اینترنت ، دردسر هر گیمر ایرانی

  1. بازی ها
  2. اخبار بازی ها

روز گذشته وزیر ازتباطات آقای زارع پور خبر از افزایش کیفیت اینترنت برای گیمر های ایرانی دادند به علاوه این که اختلالات جزئی برای جوانان رفع شده است. اما این موضوع تا چه حد صحت دارد. بازی به بازی به بررسی می پردازیم.

آیا اینترنت برای گیمر ها افزایش کیفیت داشته است

در ماه های گذشته شاهد این بودیم که اینترنت برای گیمر ها به یک کابوس تبدیل شده و بود و هفته های پیش حتی با وجود برقراری ارتباط اما بسیاری از مشترکین اینترنت ثابت خانگی با کوهی از پکت لاست و قطعی رو به رو بودند که عملا بازی را به کام هر گیمری تلخ می کرد. تصور ما از این قطعی و مشکلات این بود که همزمان با نمایش جام جهانی پهنای باند زیادی از اینترنت کشور برای تلویبیون و نمایش زنده آن رزرو شده بود.

تقریبا در تمامی ارتباطات اینترنت ثابت می توانستیم ببینیم که در ارتباطات بازی 40 درصد پکت لاست داشته ایم. خوشبختانه این اختلال رفع شده است و تا حدی گفته آقای وزیر صحیح بوده است و اما اصلا در کیفیت و پینگ بازی ها نمی شود به صراحت اعلام نظر نمود.

در تاریخ 2 دی ماه 1401 به اتفاق بچه های مدلوپ تعدادی از بازی ها را تست کردیم که در نهایت به نتایج زیر رسیدیم.

بازی و اینترنت ، دردسر هر گیمر ایرانی

وضعیت اینترنت ثابت در کالاف دیوتی موبایل

این بازی با اینترنت موبایل در همین امروز با مشکل جدی مواجهه شده است و داخل بازی نمی توان رف ( شهر تهران) و متاسفانه باید دید این مشکل برطرف خواهد شد. اما با اینترنت ثابت مشاهده می شود که پینگ بازی 60 است اما قطعی ها و پکت لاست ها به صورت مداوم مشاهده می شود.

موبایل لجند و اینترنت ثابت

این بازی همچنان با اینترنت ثایت مشکل دارد و قطعی و کندی های فراوانی دارد و از سوی دیگر در دو اپراتور ایرانسل و رایتل نیز با مشکل رو به رو است.

بازی دوتا 2 (DOTA 2) در اینترنت

این بازی خوشبختانه اولین بازی بود که رفع فیلتر شد و پس از آن وضعیت بسیارمناسبی داشت اما با شروع جام جهانی مشکات بسیار زیادی در این بازی رویت شد و همان مشکل 40 درصد پکت لاست در وضعیت اینترنت این بازی مشاهده می شد. اما زمانی که بازی را در اینترنت همراه اجرا می کردید تمامی این مشکلات برطرف می شد و این بازی بدون هیچ گونه مشکلی اجرا می شد. در حالی که ممکن بود بدلیل ارتباطات موبایلی پینگ شما مقداری بیشتر باشد.

وضعیت بازی فورتنایت Fortnite در اینترنت

این بازی در اینترنت ثابت دقیقا مشکل پکت لاست 40 درصدی را داشت و از سوی دیگر این پکت لاست با قطعی های مکرر در اتصال به سرور های بازی همراه بود. در اکثر بازی ها این 40 درصد پکت لاست به این گونه نمایش داده می شود که بازیکن شما به عقب بر می گردد. مجدد بازی در اینترنت همراه هیچ گونه مشکلی نداشته بود و تنها با نوسان پینگ همراه بود.

اما پس از اتمام جام جهانی این پکت لاست های غیر منطقی ظاهرا به اتمام رسیده است و بازی فرورتنایت بدون هیچگونه مشکلی به خوبی اجرا می شود. هر چند شب گذشته در ساخت لابی و اتصال به سرویس های بازی دچار مشکل بودیم.

شما هم تجربه خودتان را درباره این بازی ها و اینترنت ثابت برای ما بنویسید.

مطالب مرتبط
پایان DC با جایگزینی هنری کویل ( Henry Cavill ) ، گال گدوت ( Gal Gadot ) و دواین جانسون ( Dwayne Johnson ) ؟ پایان DC با جایگزینی هنری کویل ( Henry Cavill ) ، گال گدوت ( Gal Gadot ) و دواین جانسون ( Dwayne Johnson ) ؟

جیمز گان ( James Gunn ) در اقدامی خیلی عجیب بازیگر نقش سوپر من یعنی هنری کویل را جایگزین کرد .

سریال آگاتا : میثاق هرج و مرج ( Agatha : Coven of Chaos ) - اخبار ، بازیگران ، تاریخ انتشار و تریلر سریال آگاتا : میثاق هرج و مرج ( Agatha : Coven of Chaos ) - اخبار ، بازیگران ، تاریخ انتشار و تریلر

«سریال آگاتا : میثاق هرج و مرج ( Agatha : Coven of Chaos )» یکی از پروژه های مارول هستش که خیلی ها منتظرشن. هر آنچه درباره آن میدانیم

انتشار کتاب کامیک جدید چیز های عجیب یا اتفاقات عجیب ( Stranger Things ) قبل از انتشار فصل پنجم انتشار کتاب کامیک جدید چیز های عجیب یا اتفاقات عجیب ( Stranger Things ) قبل از انتشار فصل پنجم

اگر انتظار فصل پنجم سریال چیز های عجیب رو میکشین بهترین راه واسه اینکه سرگرم بشین وقت گذروندن با این کامیک ها هستش .

تصاویر جنگ اوکراین یا بازی آرما 3 (رسانه ها در اشتباه) تصاویر جنگ اوکراین یا بازی آرما 3 (رسانه ها در اشتباه)

به تازگی خبری منتشر شده است که نشان می دهد بسیاری از تصاویری که به عنوان جنگ اوکراین منتشر می شوند در بازی آرما 3 شبیه سازی شده اند.

تنظیمات

یادداشت کاربران
درج یک یادداشت:
1 + 5 = ?

جستجو
این برنامه را نصب کن !