مدلوپ

RTX 4070 Ti توسط انویدیا معرفی شد

  1. سخت افزار
  2. اخبار سخت افزار

انویدیا سری کارت گرافیک جدید RTX 4070 Ti هفته دیگر عرضه خواهد شد. گرافیک 800 دلاری انویدیا در راه است.

RTX 4070 Ti سه برابر قوی تر از RTX 3090 Ti ، ادعای انویدیا

شرکت انویدیا اعلام کرده استن که گرافیک RTX 4070 Ti از 6 ژانویه برای عرضه قرار خواهد گرفت. قیمت این کارت گرافیک در محدوده 799 دلار خواهد بود و انویدیا مدعی است که این کارت گرافیک 3 برابر قوی تر از rtx 3090 Ti خواهد بود، بله 3 برابر! 3 برابر! در حالی که مصرف برق کمتری نیز دارد. انویدیا معتقد است که به لطف فناوری DLSS 3 و معماری پردازنده ADA Lovelace توانسته است که قدرتی سه برابر RTX 3090 Ti را بدست بیاورد.

RTX 4070 Ti معرفی شد و مشخصات آن

گفته می شود که این پردازنده گرافیکی همانند دیگر اعضای سری 40 انویدیا توانایی اجرای بازی های کامپیوتری با وضوح تصویر 1440p و نرخ تازه سازی 120 را دارند. این کارت گرافیک نسبت به برادر بزرگ تر خود دارای مقدار رم کمتری است و در مقایسه با 4080 که 16 گیگ حافظه رم دارد RTX 4070 Ti دارای 12 گیگ رم است. همچنین انویدیا قول داده است که Dual AV1 Encoder در این کارت گرافیک به کمک طراحان بیایید و سرعت رندر فیلم ها را تا دو برابر بهبود بخشد.

شرکت انویدیا معتقد است که این کارت گرافیک تا 12 بار قوی تر از کارت گرافیک GTX 1080 Ti است. همچنین پیشنهاد می کند که این کارت گرافیک برای دارندگان سری های 10 انویدیا می تواند یک ارتقا بسیار خوب باشد. اما فارغ از توانایی های این کارت گرافیک آیا واقعا قیمت 800 دلار برای این ارتقا مناسب است؟

RTX 4070 Ti توسط انویدیا معرفی شد

مدتی پیش بود که انویدیا تصمیم داشت تا نسخه 12 گیگابایتی از کارت گرافیک RTX 4080 را روانه بازار کند که با واکنش شدید کاربران رو به رو شد و پس از افزایش انتقادات انتشار این کارت گرافیک ضعیف تر شده را لغو کرد و حالا برای رسانه ها اینگونه تداعی می شود که این کارت گرافیک نسخه ضعیف شده ایی از همان کارت گرافیک RTX 4080 12 گیگابایتی است. اما سوال اینجاست در حالی که کارت گرافیک RTX 4070 Ti قرار است نسخه Founders Edition از سوی انویدیا نداشته باشد این قیمت گذاری برای چیست. بیشتر اینگونه حس می شود که این قیمت یک پیشنهاد برای تولید کنندگان این کارت گرافیک باشد.

اما واقعیت قدرتی این کارت گرافیک را باید تا 5 درصد ضعیف تر از کارت گرافیک RTX 3090 Ti بدانیم و از لحاظ مصرف برق بسیار بهینه تر از گرافیک RTX 3090ti است. همچنین از لحاظ قیمتی نیز از RTX 3090 Ti بسیار پایین تر است البته که قیمت این کارت های کار کرده دقیقا با قیمت 4070ti برابری دارد.

به هر حال بسیاری از منتقدین این حوزه با گفته های انویدیا موافق نیستند و معتقدند که قیمت این کارت گرافیک بیشتر از ارزش آن است و انویدیا باید سیاست های قیمت گذاری بهتری داشته باشد.

مطالب مرتبط
راهنمای چالش هاو کوئست های Fortnite Winterfest 2022: چگونه یک گلوله برفی غول پیکر بسازیم و بیشتر راهنمای چالش هاو کوئست های Fortnite Winterfest 2022: چگونه یک گلوله برفی غول پیکر بسازیم و بیشتر

به مناسبت کریسمس فورتنایت طبق روال هر سوال رویداد Winterfest رو در آپدید جدید خودش برگذار کرده که جوایز و کوئست های جدید رو با خودش آورده.

هنری کویل همچنان به ویچر برنخواهد گشت و دیگر سوپر من هم نخواهد بود هنری کویل همچنان به ویچر برنخواهد گشت و دیگر سوپر من هم نخواهد بود

پس از خبر جدایی هنری کویل از نقش سوپر من و خبر شوکه کننده کنار گذاشتن او از این نقش در DC حالا خبر آمده است که او به ویچر هم بر نخواهد گشت.

سرور بازی های آنلاین در چین به دلیل عزای رئیس جمهور سابق برای مدتی از دسترس خارج شدند سرور بازی های آنلاین در چین به دلیل عزای رئیس جمهور سابق برای مدتی از دسترس خارج شدند

کشور چین با بیشترین سطح اعتقاد به رسومات خودش روز گذشته بدلیل این تراژدی ملی سرور های بازی آنلاین را برای ساعاتی از دسترس خارج کردند تا به عزاداری برای رئیس جمهور سابق این کشور بپردازند.

تصاویر جنگ اوکراین یا بازی آرما 3 (رسانه ها در اشتباه) تصاویر جنگ اوکراین یا بازی آرما 3 (رسانه ها در اشتباه)

به تازگی خبری منتشر شده است که نشان می دهد بسیاری از تصاویری که به عنوان جنگ اوکراین منتشر می شوند در بازی آرما 3 شبیه سازی شده اند.

تنظیمات

یادداشت کاربران
درج یک یادداشت:
5 + 2 = ?

جستجو
این برنامه را نصب کن !